Τρίτη 25 Σεπτεμβρίου 2012

ΕΛΠΙΣ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ 3-1

ΕΛΠΙΣ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ 3-1 ΣΤΗΝ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Β ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ

Αδικαιολόγητο άγχος, βαριά πόδια στον ΕΘΝΙΚΟ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ τρίτη ήττα στα σημεία.

Το ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ξεκίνησε καλά για τον  ΕΘΝΙΚΟ περίπου για μισή ώρα. Όμως χωρίς ουσία.
Η Ανδρομάχη σε μία ευκαιρία ένα γκολ.
Στο ΔΕΥΤΕΡΟ ημίχρονο ο Εθνικός, προσπάθησε ανέβασε ρυθμούς έκανε και δύο αλλαγές, αλλά σε μία αντεπίθεση δέχτηκε και δεύτερο γκολ στην αρχή του ημιχρόνου. Έγιναν προσπάθειες από τους παίκτες του Εθνικού, αλλά; οι έμπειροι παίκτες της Ανδρομάχης, απέφευγαν τα λάθη στην άμυνα και έδιωχναν,
Όμως οι παίκτες του Εθνικού κατάφεραν στο 70 να πετύχουν γκολ σε σύγχυση της άμυνας της Ανδρομάχης και αφού η μπάλα αποκρούστηκε από το δοκάρι και από παίκτες απανωτά, ο Παναγιωτίδης με προβολή την έσπρωξε στα δίχτυα και πέτυχε το 2-1.
Και εκεί που ο Εθνικός πίεζε για ισοφάριση και έχασε δύο καλές ευκαιρίες, από κόρνερ και λάθος της άμυνας δέχτηκε και τρίτο γκόλ, έγινε το 3-1 και ήταν δύσκολο το παιγνίδι να γυρίσει και έτσι τελείωσε.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ / Γ.ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ: ΚΑΠΑΤΑΓΙΟΓΛΟΥ, ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ (ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ), ΤΖΙΝΟΒΙΤΣ  , ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΤΑΚΟΣ (65 ΜΑΧΑΙΡΙΔΗΣ), ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ Σ, ΝΑΤΣΙΟΣ,ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ,  ΓΚΑΝΑΒΑΣ, ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ, ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ (46 ΠΑΜΠΟΥΚΙΔΗΣ)